طراحی سایت فیزیوتراپی و پزشکی
03
بهمن

طراحی سایت فیزیوتراپی + سئو و تولید محتوا

آیا به دنبال طراحی سایت فیزیوتراپی همراه با سئو و تولید محتوای اختصاصی هستید؟

آیا قصد دارید وب سایت فیزیوتراپی شما با برند کلینیک خودتان و کلمات کلیدی تخصصی در صفحه اول گوگل قرار بگیرد؟

در این مقاله توضیحاتی در یکی از وب سایت های موفق فیزیوتراپی در ایران که طراحی سایت ، سئو و تولید محتوای آن به عهده تیم مُدوب بوده است را مورد بررسی قرار میدهیم.

در سال 1397 طراحی سایت فیزیوتراپی کلینیک فیزیوتراپی دایان توسط تیم فنی مُدوب طراحی و پیاده سازی شد.

پس از پیاده سازی ، مرحله سئو و تولید محتوای این وب سایت نیز به ما واگذار شد که با توجه به توافق صورت گرفته و اعتمادی که بین دو طرف بود، بدون نیاز به قرارداد مراحل کار آغاز شد.

با توجه به بررسی های سئو انجام شده در خصوص میزان کار و کلمات کلیدی فیزیوتراپی و البته کمک گرفتن از مدیریت محترم کلینیک فیزیوتراپی دایان جناب آقای علی حیدریان، برای رساندن وب سایت تازه طراحی شده به صفحه اول گوگل در کلمات زیر، نیاز به ایجاد هر هفته 6 مقاله و سئوی مداوم در سایت بود.

 • کلینیک فیزیوتراپی دایان
 • بهترین کلینیک فیزیوتراپی
 • کلینیک فیزیوتراپی خیابان نواب
 • کلینیک فیزیوتراپی
 • ماساژ درمانی
 • سوزن خشک
 • الکتروتراپی
 • طب فشاری
 • لیزر پرتوان
 • کینزیوتیپینگ
 • فیزیوتراپی کمر
 • …..

طی یک سال فعالیت بر روی این وب سایت موفق به رساندن آن، در اکثر کلمات کلیدی فیزیوتراپی، به صفحه اول گوگل شدیم.

چگونگی آمدن به صفحه اول گوگل

با برنامه ریزی صحیح، تولید محتوای اختصاصی و سئو شده و انجام امور سئوی فنی سایت می توان در یک کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل آمد.

البته آمدن به صفحه اول گوگل بسیار بستگی به کلمه کلیدی و رقابتی دارد که، در آن کلمه در حال سئو شدن است.

به عنوان مثال کلمه “طراحی سایت” یک کلمه کلیدی بسیار دشوار و رقابتی است و آمدن در آن به صفحه اول گوگل نیازمند صرف زمان و هزینه زیاد است.

اما در بسیاری از کسب و کارها با توجه به رقابت ضعیف و متوسطی که در کلمات آن وجود دارد رسیدن به صفحه اول گوگل با برنامه ریزی صحیح کاری نه چندان دشوار به حساب می آید.

ما در طراحی سایت فیزیوتراپی دایان از همان ابتدا بنای سایت را براساس سئوی حرفه ای پایه ریزی کردیم که رسیدن به صفحه اول گوگل با تولید محتوای صحیح میسر شد.

در آغاز شروع این وب سایت هیچ رنکی در الکسا و یا گوگل نداشت اما هم اکنون با داشتن رنک 340 هزار دنیا به عنوان یکی از بهترین و شاید بهترین سایت فیزیوتراپی در ایران شناخته می شود.

رنک الکسای سایت فیزیوتراپی

همانطور که مشاهده میکنید رنکینگ سایت به صورت یک شبه بالا نرفته است و برای رسیدن به این رنک نیازمند فعالیت مداوم و گذر زمان است.

البته راه های زیادی برای بالا بردن رنک سایت در الکسا و گوگل وجود دارد راهایی که شاید شما را سریعتر به مقصد برساند اما این راه ها به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

 1. تبلیغات گسترده
 2. سئوی کلاه خاکستری یا کلاه سیاه
 3. سئوی ارگانیگ و کلاه سفید

ما در طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی دایان بدون تبلیغات و یا استفاده از متدهای سئوی غیر اخلاقی و به صورت کاملا ارگانیگ سایت را به چنین رنک و جایگاهی رساندیم.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید 94% ترافیک سایت از طریق موتورهای جستجوگر به وب سایت وارد شده اند که در بین رقیبان این حوزه با اختلاف در صدر قرار گرفته است.

سئوی ارگانیگ

البته نه اینکه انجام تبلیغات و داشتن یک کمپین تبلیغاتی صحیح ایرادی داشته باشد و یا روش نامناسبی باشد، بلکه برخلاف این موضوع، تبلیغات میتواند به رشد یک کسب و کار بسیار کمک کند.

اما اگر قصد دارید که هزینه ای برای تبلیغات صرف نکنید و سرمایه خود را تنها به وب سایت ، سئو و تولید محتوای آن اختصاص دهید، این روش کمی زمانبرتر خواهد بود.

یکی از مهمترین مزایای این روش ارزشمندتر بودن آن نزد گوگل و کاربران است چرا که اگر وب سایت محتوای با کیفیت داشته باشد نه تنها برای آمدن سایت به صفحه اول گوگل مفید است بلکه کاربران نیز از مطالب این وب سایت رضایت خواهند داشت.

در روش های تبلیغاتی ممکن است کاربر بعد از ورود به وب سایت با استفاده از روش های وسوسه کننده تبلیغاتی به وب سایت پس از مشاهده محتوا ، فورا آن را ترک کند.

بهترین و سریعترین روش: داشتن برنامه استراتژیک صحیح، سئو، تولید محتوای با کیفیت در کنار تبلیغات مناسب است.

افزایش بازدید سایت

یکی از مزایای سئوی ارگانیگ و تولید محتوای با کیفیت این است که در طی گذر زمان ، بازدید سایت و ترافیک آن به صورت تدریجی افزایش پیدا می کند.

این روش را اصلاحا snowball effect یا تاثیر گلوله برفی می نامند.

در این روش به صورت تدریجی محتوای سایت افزایش پیدا کرده، این محتوا اگر با کیفیت و مناسب باشند توسط گوگل بررسی و تجزیه تحلیل می شوند و به صفحات اول گوگل راه پیدا می کنند.

پس از مدتی با افزایش کلمات کلیدی کار شده بازدید سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

همانطوری که یک گلوله کوچک برفی با سر خوردن از بالای کوه به سمت پایین و دامنه کوه بزرگ و بزرگتر می شود.

روند افزایش بازدید سایت

تصویر فوق ترافیک سایت را طی 12 ماه گذشته نمایش می دهد که از 0 به بیش از 3 هزار بازدید کاملا ارگانیگ دست پیدا کرده است.

البته آن فرو رفتگی بزرگی را که مشاهده می کنید در اثر قطعی اینترنت ایران طی 10 روز اتفاق افتاده است.

این روند با ادامه کار و فعالیت صحیح روز به روز در حال افزایش است.

بازدید این وب سایت به احتمال زیاد تا 2 ماه آینده به 4 هزار بازدید روزانه افزایش پیدا خواهد کرد.

این افزایش بازدید سایت بر روی رنکینگ سایت نیز موثر خواهد بود.

شما هم می توانید طراحی سایت ، سئو و تولید محتوای سایت فیزیوتراپی و یا سایت پزشکی خود را به مجموعه مُدوب بسپارید تا به بهترین شکل ممکن و با استراتژی صحیح به نتایج مورد نظرتان دست پیدا کنید.

شماره تماس برای دریافت مشاوره : 09129464168

زمان رسیدن به نتیجه دلخواه در سئو و افزایش بازدید سایت کاملا بستگی به کلمات کلیدی و سرمایه ای دارد که شما برای کسب و کار خود کنار گذاشته اید.

بیشتر بخوانید : سئو وردپرس و تولید محتوا مُدوب