27
مهر

9 دلیل برای داشتن یک وب سایت فروشگاهی

چرا کسب و کار شما به یک وب سایت فروشگاهی برای فروش محصولات نیاز دارد؟

در ادامه مطلب به این سوال در قالب 9 دلیل نیاز یک کسب و کار به طراحی سایت فروشگاهی آنلاین خواهیم پرداخت.

شاید دیگر نیازی به تشریح این موضوع که در عصر جدیدی زندگی می کنیم و تکنولوژی و اینترنت رو به رشد و پیشرفت است نباشد.

در زمانی که زندگی میکنیم لمس کردن ارزش و اهمیت فروش آنلاین بر هیچ کس پوشیده نیست و تمامی ما آن را جزئی از زندگی روزمره خود میدانیم.

در گذشته ای نه چندان دور برای جستجو و تحقیق در اینترنت، خرید آنلاین و یا ارسال ایمیل افراد می بایست پشت کامپیوترهای شخصی خود بنشینند و کارهای اینترنتی خود را مدیریت کنند.

افزایش استفاده از ابزارهای همراه از جمله لپ تاپ، تبلت و از همه مهم تر گوشی های همراه نحوه عملکرد دنیای امروز را به خصوص در خرید و فروش آنلاین تغییر داده است.

امروزه امکان خرید آنلاین به سادگی چند کلیک امکان پذیر است و بسیاری از افراد کسب و کار خانگی خود را با راه اندازی وب سایت فروشگاهی و یک فروشگاه آنلاین مدیریت می کنند و درآمدهای بسیار مناسبی را نیز از این بازار نصیب خود می نمایند.

امکاناتی از جمله به نمایش گذاشتن زیبای محصولات، درگیر کردن هر چه بیشتر مشتریان و پرداخت سریع و آنلاین و بدون دردسر بخشی از جذابیت های مدیریت یک وب سایت فروشگاهی آنلاین است.

با توجه توضیحات بالا قصد داریم تا دلایل مهم داشتن یک وب سایت فروشگاهی را به صورت دقیق تر بررسی کنیم.

1- بازار جهانی

بازار جهانی فروشگاه های اینترنتی

یک وب سایت فروشگاهی این امکان را برای یک کسب و کار فرآهم می کند تا محصولات و خدمات را نه تنها به صورت محلی بلکه به صورت جهانی به معرض فروش بگذارید.

با یک فروشگاه آنلاین مشتریان در هر جای دنیا با هر تفاوت زمانی می توانند محصول خود را در 7 روز هفته و 24 ساعت روز خریداری کنند و شما نیز نباید نگران باشید که مشتری را به دلیل تعطیلی فروشگاه از دست خواهید داد.

2- گسترش و بزرگتر کردن برند

با افزایش تنوع محصولات در وب سایت فروشگاهی و در نتیجه افزایش فروش می توانید به محبوبیت برند خود کمک کنید.

فروشگاه هایی مانند وب سایت های فروشگاهی کتاب از جمله فروشگاه هایی هستند که با افزایش تنوع کتاب ها کمک بسیار زیادی به محبوبیت برند خود میکنند.

در چنین فروشگاه هایی امکاناتی از جمله درخواست کتاب مطرح می شود که کاربران کتابهای مورد علاقه خود را سفارش می دهند و در صورتی که فروشگاه پیگیری های لازم را در چنین مواقعی به درستی انجام دهد مطمئنا چندین درجه به محبوبیت برند کسب و کار خود کمک خواهد کرد.

جزئیات الکسای فروشگاه های کتاب آنلاین نشان دهنده این است که بیشترین کلمات کلیدی جستجو شده که در نهایت به ورود به وب سایت ختم می شود مربوط به برند آن فروشگاه است.

3- افزایش درصد فروش

به زبان خیلی ساده معمولا خریداران واقعی به دنبال سریع ترین و آسانترین راه برای خرید محصول مورد نظرشان هستند.

شاید دلیل اصلی افزایش چشمگیر فروش آنلاین از کوچکترین تا بزرگترین وسایل و ابزارها همین باشد.

بنابراین امروزه مردم ترجیح می دهند به جای صرف زمان و انتظار برای باز شدن یک فروشگاه برای خریدهای خود به وب سایت فروشگاهی مراجعه کرده و در کمترین زمان خریدهای خود را انجام دهند.

4- بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی و گوگل

بهینه سازی مناسب وب سایت فروشگاهی برای موتورهای جستجو مانند گوگل یعنی سئو و تولید محتوا صحیح و قرار گرفتن در رتبه های اول نتایج جستجوی گوگل، بهترین راه برای افزایش فروش یک وب سایت به حساب می آید.

با فعالیت مناسب در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و لینکداین امکان افزایش ضریب اطمینان و اعتبار با دریافت نظرات و بازخوردهای مثبت محصولات به علاوه درگیری بیشتر کاربران و آشنایی آنها با محصولات باعث افزایش فروش خواهد شد.

پس فعالیت در این شبکه ها می توان کاربران و مشتریان بیشتری را به وب سایت هدایت کرده و فروش بیشتری را نصیب کسب و کارتان کند.

5- راحتی استفاده از وب سایت های فروشگاهی

راحتی استفاده از وب سایت های فروشگاهی

امروزه مشتریان و خریداران محصولات آنلاین از راحتی استفاده و خرید کردن آنلاین بسیار راضی هستند.

چرا که به جای صرف ساعت ها برای خرید محصول مورد نظر در فروشگاه ها و مغازه ها، امکان خرید کردن از یک فروشگاه اینترنتی حتی در زمان استراحت کاری نیز فرآهم است.

علاوه بر موارد فوق خریدار با تحقیق و بررسی خرید خود را انجام می دهد و به ازای محصول خریداری شده هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت می کند.

در این شرایط دیگر مواردی مانند چانه زدن و یا سعی فروشنده برای فروش یک محصول و یا حتی مجبور شدن به خرید یک محصول به علت کمبود تنوع از بین خواهد رفت.

6- کاهش و حذف هزینه های اضافه

طبیعتا مدیریت یک کسب و کار آنلاین به کاهش هزینه های جانبی کمک می کند.

هزینه هایی از جمله موارد زیر از بین خواهد رفت:

  • هزینه اجاره مغازه و فروشگاه
  • دردسرهای امنیتی و حفظ امنیت فروشگاه
  • هزینه های جانبی آب و برق و شارژ ماهانه
  • هزینه استخدام نیرو برای فروش محصولات

البته باید در نظر داشت که هزینه های سئو، تولید محتوای و نگه داری وب سایت وجود دارد اما این هزینه ها در مقابل هزینه های نام برده بسیار کم تر خواهند بود.

این کاهش هزینه ها به یک کسب و کار کمک می کند تا قیمت های خود را برای فروش بیشتر و رقابت بهتر لحاظ کند.

7- ریسک پذیری کمتر

افزایش منفعت و سود با کاهش ریسک هایی از جمله خرابی و آسیب محصولات فروشگاه، سر و کله زدن با کارمندان و فروشندگان سرکش، کاهش دزدی از مغازه و پایین آمدن هزینه های نیروی کار در فروشگاه همراه خواهد بود.

8- شخصی سازی فروش آنلاین

استفاده از امکانات وب سایت فروشگاهی برای ارتباط بهتر با مشتریان و شخصی سازی فروشگاه و اضافه کردن امکاناتی از قبیل:

  • رهگیری سفارشات
  • تاییدیه خرید، ارسال و تحویل محصولات
  • پیشنهاد محصولات با توجه به سلایق مشتریان
  • فروش ویژه محصولات و افزایش بازدهی فروش

قسمتی از این شخصی سازی ها را تشکیل می دهند.

9- تاثیر بیشتر بر خرید محصولات

تاثیر فروشگاه آنلاین بر فروش محصول

امروزه خریداران برای خرید یک محصول به وب سایت های فروشگاهی مراجعه می کنند تا از بین محصولات ارائه شده محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.

زمانی که شما فروشگاه آنلاین خود را داشته باشید، امکان نمایش محصولات در آن وب سایت وجود دارد.

میتوان با استفاده از روش های مختلف از جمله گیمیفیکیشن کاربران را ترغیب کرد که پس از خرید محصول دیدگاه و نظر خود را در مورد آن محصول بیان کرده و در وب سایت ثبت کنند.

در صورتی که محصول ارائه شده کیفیت بالایی داشته باشد و نظر ارسال شده مثبت باشد می تواند تاثیر بسیار شگفت انگیزی در خریدهای بعدی آن محصول داشته باشد چرا که این نظرات می تواند بر خرید سایر مشتریان تاثیر بسیار زیاد داشته باشد.

۱۵ دلیل اساسی برای نیاز یک کسب و کار به وب سایت

نتیجه گیری

در دنیای امروزه مردم به دلیل کمبود وقت و نیازمندی به تنوع بالای محصولات برای انجام خریدها به فروشگاه های آنلاین مراجعه می کنند.

ایجاد یک وب سایت فروشگاهی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین و درآمدزا می تواند بسیار هوشمندانه باشد.

در صورتی که رقیبانتان هنوز وب سایت فروشگاهی خود را اندازی نکرده اند، راه اندازی وب سایت فروشگاهی می تواند باعث اوج گیری کسب و کار شما نسبت به رقیبان شود.

 ما در مجموعه مُد وب راه کارهای طراحی سایت فروشگاهی و برنامه نویسی فروشگاه های آنلاین با امکانات کاربردی و فرآوان بسته به نیاز یک کسب و کار را ارائه می دهیم.

شما می توانید همین امروز برای راه اندازی وب سایت فروشگاهی کسب و کارتان اقدام کنید

برای دریافت مشاوره و آغاز کردن با یک برنامه ریزی کاملا دقیق و استراتژیک برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی با ما تماس بگیرید.

آشنایی بیشتر با خدمات طراحی سایت مُد وب